Stomatologia zachowawcza

W ramach stomatologii zachowawczej wykonujemy zabiegi lecznicze takie jak:

 • leczenie próchnicy – poprzez opracowanie ubytków próchnicowych i zakładanie wypełnień
 • leczenie nadwrażliwości zębów (często mylonej z próchnicą)
 • leczenie ubytków niepróchnicowego pochodzenia – wszelkiego typu destrukcje zębów, których przyczyną nie jest próchnica (abrazja, atrycja, abfrakcja, erozja)

Ponadto wykonujemy zabiegi profilaktyczno-lecznicze, czyli zapobiegające dodatkowo rozwojowi próchnicy. Należą do nich m.in.:

 • higienizacja – profesjonalne oczyszczenie powierzchni zębów w celu leczenia i zapobiegania chorobie próchnicowej oraz dziąseł i przyzębia;
  1. skaling – usuwanie kamienia nazębnego naddziąsłowego i poddziąsłowego
  2. piaskowanie – usuwanie przetrwałych osadów z kawy, herbaty itp.
  3. polerowanie zębów – usuwanie płytki nazębnej
  4. fluoryzacja – wzmacnianie zębów przy użyciu żelu z wysoką zawartością fluoru w celu leczenia nadwrażliwości pozabiegowej i remineralizacji zębów

 


zestaw do wybielania metodą nakładkową

Zajmujemy się wybielaniem zębów metodą nakładkową. Polega ona na stosowaniu żelu wybielającego nakładanego na indywidualnie wykonane nakładki na zęby z miękkiego tworzywa, które zakłada się na noc. Efekty widoczne są już po pierwszej nocy, a kuracja trwa maksymalnie 10 dni.

Do poniższego zestawu dołączona jest specjalna pasta do zębów, której zadaniem jest zapobiegać powstawaniu nadwrażliwości zębów związanej z procesem wybielania.

 


 

Oferujemy infiltrację próchnicy preparatem ICON – najnowsze nieinwazyjne leczenie białych plam pojawiających się na zębach, zwłaszcza po leczeniu ortodontycznym aparatami stałymi.

infiltracja próchnicy preparatem ICON, przed i po

 


 

W naszej praktyce stosujemy tylko sprawdzone klinicznie metody i materiały o możliwie najlepszej estetyce.

Aby lepiej zobrazować potrzeby i efekty leczenia, korzystamy z kamery wewnątrzustnej, dzięki czemu pacjent może zobaczyć to, o czym mówimy.

Obrazowanie zębów kamerą wewnątrzustną